sprawozdanie fatca

Sprawozdanie FATCA

Sprawozdanie FATCA w aplikacji aSISt umożliwia spełnienie wymogów nałożonych podpisaną 4 maja 2015r. Ustawą (Dz. U. poz. 686) o ratyfikacji Umowy między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Stanów Zjednoczonych Ameryki w sprawie poprawy wypełniania międzynarodowych obowiązków podatkowych oraz wdrożenia ustawodawstwa FATCA oraz towarzyszących Uzgodnień Końcowych, podpisanych 7 października 2014r. w Warszawie.

Dokumenty te zobowiązują Polskę do raportowania amerykańskiej administracji skarbowej o finansach obywateli USA. Do Urzędu Skarbowego Stanów Zjednoczonych (IRS) przekazywane będą musiały być informacje o stanach rachunków obywateli amerykańskich oraz uzyskiwanych przez nich dochodów.

Raporty sporządzane mają być w układzie rocznym i dostarczane do 30 czerwca roku następnego. Oznacza to, że instytucje będą miały 6 miesięcy na opracowanie i przesłanie danych.

aSISt wyposażony został w moduł do obsługi taksonomii FATCA (Foreign Account Tax Compliance Act), dzięki czemu przeprowadzenie całego procesu sprawozdawczego będzie odbywać się w sposób wygodny i szybki. Proces ten składa się z następujących etapów:

  • wprowadzanie danych do sprawozdania
  • edycja i korekta danych
  • walidacja w oparciu o reguły walidacyjne
  • wygenerowanie poprawnego sprawozdania w wymaganym formacie (XML).

 

Sprawozdania

Aplikacja aSISt pozwala na dostosowanie zakresu przygotowywanych sprawozdań. Tego typu rozwiązanie pozwala użytkownikom na optymalne wykorzystanie oprogramowania. System sprawozdawczy aSISt umożliwia raportowanie wszystkich sprawozdań, wymaganych przez polskich i europejskich nadzorców.

Chętnie pomożemy wybrać odpowiedni produkt

Zadaj nam pytanie

sprzedaz@asist-xbrl.eu

tel: 515 985 555
tel: 695 711 771
tel: 502 404 708

Kontakt z pomocą techniczną

pomoc@asist-xbrl.eu

tel: 71 332 99 99

logo-fingo-white-alpha@2xlogo-gpm-white-alpha@2x

UA-96892827-1