Sprawozdawczość Solvency II

aSISt Solvency II jest narzędziem ułatwiającym wypełnienie obowiązku sprawozdawczego. aSISt pozwala na przeprowadzenie całego procesu sprawozdawczego zgodnie z taksonomią EIOPA, od wprowadzenia danych, poprzez walidację i generację poprawnych sprawozdań w formacie XBRL. Walidacja danych zapewniona jest dzięki XBRL Formulae.

Korzyści płynące z używania aplikacji aSISt dla instytucji ubezpieczeniowych:

  • możliwość przeprowadzenia pełnego procesu sprawozdawczego
  • różne możliwości zabezpieczające przed utratą danych
  • zawsze aktualne: taksonomia XBRL oraz reguły walidacyjne
  • wysokiej jakości wsparcie techniczne użytkowników

CECHY FUNKCJONALNE

Sprawozdania wysyłane do Nadzorcy powinny zostać zachowane, ponieważ w pewnych przypadkach muszą zostać poprawione. Aplikacja aSISt zawiera repozytorium sprawozdań oraz pełną funkcjonalność, potrzebną do przygotowania oraz uzgadniania sprawozdań XBRL wynikających z wymagań EIOPA:

Łatwe wprowadzanie danych

aSISt Solvency II jest zaawansowanych narzędziem XBRL, które posiada wiele opcji wprowadzania danych do sprawozdań: ręcznie, poprzez wbudowane interfejsy CSV, XML oraz Excel. Dodatkowo, aplikacja może zostać rozbudowana o zaawansowany moduł Automatyzacji Zasileń, który współpracuje z wieloma źródłami danych oraz pozwala na zamapowanie zarówno tabelarycznych, jak i listowych sprawozdań.

Walidator Formuł

Aplikacja wspiera uzgadnianie danych dzięki walidatorowi XBRL oraz XBRL Formula, który pracuje w czasie rzeczywistym. Dla wygody użytkowników, wszelkie niespójności prezentowane są w formie wizualnej z linkami adresów, w których występują.

Regularne automatyczne aktualizacje

Dzięki regularnym aktualizacjom, uzgadnianie oparte jest na zawsze aktualnych taksonomiach oraz regułach walidacyjnych opublikowanych przez EIOPA. Procesor walidacji jest kompatybilny z bieżącymi standardami XBRL: XBRL Formulae oraz XBRL Validation Messages.

Korekty w istniejących sprawozdaniach

Sprawozdania wysłane to nadzorcy są przechowywane i mogą zostać poprawione, kiedy zaistnieje taka potrzeba. aSISt przechowuje wszystkie sprawozdania w repozytorium (bazie danych). Zmiany do już wysłanych raportów robione są w trybie audytu.

TECHNOLOGIA

Repozytorium sprawozdań

aSISt Solvency II działa na darmowych repozytoriach, w związku z tym nie wymaga dodatkowych licencji. Oprogramowanie może zostać zainstalowane zarówno na jednym komputerze z darmową bazą Derby lub na wielu komputerach, skonfigurowanych do pracy na wspólnej bazie Oracle. aSISt wspiera jednoczesną pracę dwóch lub wielu wielu użytkowników na tym samym sprawozdaniu. Ilość stacji roboczych może zostać zwiększona w dowolnym czasie.

Wygodny w codziennym użyciu

aSISt jest aplikacją „z półki”, dzięki czemu instalacja jest łatwa i szybka oraz nie wymaga wsparcia technicznego ze strony dostawcy – wystarczy pobrać narzędzie z naszej strony.

Zapobieganie przed utratą danych

aSISt pozwala na przywrócenie danych z kopii zapasowych plików w sytuacjach wyjątkowych poprzez specjalne funkcje. Aplikacja posiada następujące funkcje do tworzenia kopii zapasowych oraz odzyskiwania wprowadzonych danych:

  • tworzenie kopii zapasowych plików
  • odzyskiwanie danych z kopii zapasowych plików
  • tworzenie i odzyskiwanie archiwów sprawozdań
  • eksportowanie i importowanie danych
Wsparcie techniczne

Nasi konsultanci pomagają rozwiązywać problemy użytkowników przez telefon, e-mail lub system elektronicznej rejestracji zgłoszeń. Wszelkie usterki zgłaszane przez użytkowników aSISt poprawiane są w kolejnych aktualizacjach systemu.

Chętnie pomożemy wybrać odpowiedni produkt

Zadaj nam pytanie

sprzedaz@asist-xbrl.eu

tel: 515 985 555
tel: 695 711 771
tel: 502 404 708

Kontakt z pomocą techniczną

pomoc@asist-xbrl.eu

tel: 71 332 99 99

logo-fingo-white-alpha@2xlogo-gpm-white-alpha@2x

UA-96892827-1